Zgłoś usterkę online

Warto wiedzieć

Porady i wskazówki

Szybki kontakt?


Poniżej prezentujemy najczęściej zadawane pytania wraz z odpowiedziami. Jeśli nie znajdziecie Państwo odpowiedzi której szukaliście, lub są tematy na które brakuje odpowiedzi zapraszamy do kontaktu.


  • Przed wezwaniem serwisu warto...

    Sprawdzić na manometrze ciśnienie wody w urządzeniu, czy mieści się ono w zakresie zalecanym przez producenta i podanym w instrukcji obsługi.

    Spróbować wyłączyć i ponownie włączyć urządzenie. Jeśli wyświetlana jest informacja o zablokowaniu, nacisnąć przycisk "reset". Jeśli po tej operacji urządzenie zacznie pracować należy je obserwować, czy nie występują objawy nieprawidłowej pracy - np. nietypowe odgłosy, zapach spalin w pomieszczeniu. Jeśli cokolwiek wzbudza Państwa podejrzenia, najlepiej dla własnego bezpieczeństwa natychmiast wyłączyć urządzenie, odłączyć od zasilania elektrycznego i zamknąć dopływ gazu, po czym wezwać serwis.

    Przed rozmową z firmą serwisową dobrze jest przygotować następujące informacje:
    • Nazwę producenta i oznaczenie typu urządzenia. Informacje te można znaleźć w karcie gwarancyjnej urządzenia lub na jego tabliczce znamionowej. Jeśli nazwa modelu nie jest znana, pomoże też podanie, choćby orientacyjnie, jego typu (np. kocioł grzewczy stojący lub wiszący, jedno czy dwufunkcyjny, polski czy niemiecki itp.).
    • Dokładny opis usterki czyli jak się objawia, w jakich okolicznościach występuje.
    Przygotowanie powyższych informacji znacznie usprawni rozmowę i umożliwi precyzyjne określenie zakresu, kosztu, terminu naprawy.

  • Jakie warunki powinno spełnić pomieszczenie w którym umieścimy kocioł gazowy

    Aby zainstalować kocioł gazowy należy pamiętać o kilku zasadach:
    • Kubatura pomieszczenia w którym podłączymy kocioł nie może być mniejsza niż 8 m3, w przypadku kotłów z zamkniętą komorą spalania 6,5 m3.
    • Wysokość ścian pomieszczenia (pomieszczenia niemieszkalne np.: kuchnia, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze itp.) powinna wynosić przynajmniej 1,9 m
    • Sprawna wentylacja.
    • Podłoga pomieszczenia nie może znajdować się poniżej poziomu terenu (w przypadku instalacji na gaz płynny).


  • Kiedy najlepiej zgłosić przegląd

    Najlepszym momentem do zgłoszenia urządzenia do przeglądu jest okres po zakończeniu zimy, czyli miesiące letnie.
    W tym właśnie okresie umożliwiamy skorzystanie z promocji cenowych oraz gwarantujemy najkrótszy czas oczekiwania na wykonanie usługi.
    Nie należy czekać z zamówieniem przeglądu na okres jesieni, kiedy to wiele osób włącza ogrzewanie po wielu miesiącach nie używania kotła. Wówczas okres oczekiwania na serwis jest najdłuższy. Kiedy jest już zimno lepiej jest włączyć przygotowany do sezonu kocioł niż czekać na serwisanta

  • Czym jest regulator ciepła

    Aby kontrolować temperaturę a tym samym ciepło i energię stosujemy regulator ciepła (temperatury). Jest to urządzenie które komunikuje się z naszym kotłem przewodowo bądź bezprzewodowo.

    Regulatory przewodowe kierują pracą wszelkich instalacji grzewczych. Sygnał jest przesyłany do kotła za pomocą przewodu. Można na nich ustawić 3 poziomy temperatury: dzienna oraz nocną oraz funkcje chroniącą instalacje przed zamarznięciem. Cykl w urządzeniu jest 7-dniowy.

    Regulatory bezprzewodowe kierują pracą urządzeń grzewczych za pomocą sygnałów radiowych. Działają w kilku cyklach. Ustawiamy według potrzeb naszego planu dnia tzn np. od poniedziałku do piątku i oddzielne ustawienia dla soboty i niedzieli.

    Regulatory pozwalają na oszczędność energii, ich czujniki zewnętrzne dostosują również prace naszego kotła do temperatury zewnętrznej powietrza.

  • Dlaczego warto regularnie serwisować piec gazowy

    Wszelkie awarie usuwane na bieżąco
    Kocioł lub piecyk gazowy są to urządzenia, które pracują codziennie. W zależności od warunków, w jakich funkcjonują, mogą ulegać różnym awariom. Również niektóre ich elementy, jak elektrody, uszczelki ulegają zużyciu i należy je co jakiś czas wymieniać. Dokonując corocznych przeglądów można w optymalnym czasie zdiagnozować i usunąć nawet najdrobniejsze nieprawidłowości. Koszt takich napraw jest dużo niższy niż koszt usunięcia poważnej usterki, której pojawienie się jest znacznie bardziej prawdopodobne w przypadku długo nie serwisowanych urządzeń.

    Zwiększenie wydajności urządzenia
    Urządzenia gazowe pracują efektywnie tylko w przypadku, gdy są odpowiednio wyregulowane. Coroczny serwis daje gwarancję, że wszystkie parametry są ustawione prawidłowo i piec będzie pracował wydajnie. Ponadto, gdy kocioł nie jest regularnie serwisowany i czyszczony coraz większe ilości produktów spalania, takich jak sadza, odkładają się w jego wnętrzu i znacznie zmniejszają jego wydajność. Nawet 5-cio procentowy ubytek na wydajności urządzenia może skutkować znacznym zwiększeniem kosztów ogrzewania.

    Bezpieczeństwo użytkowania
    Regularne wykonywanie przeglądów daje pewność, że kocioł działa poprawnie, dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na rachunkach. Dużo ważniejsze jest jednak to, że można uniknąć wielu niebezpieczeństw między innymi potencjalnego kontaktu z trującym tlenkiem węgla.

    Dłuższa żywotność urządzenia
    Każde urządzenie mimo swej generalnej niezawodności pracuje w optymalnych warunkach w sposób bezawaryjny tylko przy właściwym serwisowaniu. Celem przeglądu jest utrzymanie urządzeń w najwyższej sprawności i zapewnienie bezawaryjnej eksploatacji w długim okresie czasu. Dlatego też producenci gazowych urządzeń grzewczych zalecają coroczne wykonywanie przeglądów serwisowych.
  • Zapobieganie zapychaniu się zlewów

    • Nigdy nie wlewaj roztopionego tłuszczu do zlewu.
    • Nie wyrzucaj fusów od kawy/herbaty do zlewu.
    • Nie używaj chemicznych środków czyszczących zbyt często, zwłaszcza jeżeli masz metalowe rury - unikniesz w ten sposób szybkiej korozji. Środki czyszczące zawierające podchloryn sodu są bezpieczne i skuteczne jeśli nie używa się ich częściej niż raz na kilka miesięcy. Większość wanien i kabin prysznicowych ma zamontowane kratki ściekowe. Można je wyjąć i oczyścić rurę wyciorem usuwając różne nagromadzone zanieczyszczenia.
    • Jeżeli zlew w kuchni został zapchany nie należy używać żadnych urządzeń typu zmywarka mających do niego ujście.
    • Nie należy stosować żadnych środków chemicznych jeśli zlew jest kompletnie zapchany! Wezwij nas - odetkamy zlew przy pomocy specjalistycznych narzędzi.
  • Wyciek wody. Pierwsza reakcja na awarie hydrauliczną

    W przypadku awarii należy jak najszybciej odciąć dopływ wody aby zapobiec dalszym zniszczeniom. Każdy w rodzinie powinien znać położenie zaworów odcinających dopływ wody do poszczególnych urządzeń lub pomieszczeń. Są one przeważnie ulokowane pod urządzeniem: toalety, krany, zlewy kuchenne lub za nim: pralki, zmywarki, w miejscu gdzie rura doprowadzająca wodę jest połączona z urządzeniem.

    Jeżeli awaria nie dotyczy jednego urządzenia, lub jeśli nie ma przy nim oddzielnego zaworu, należy odciąć wodę w całym mieszkaniu przy pomocy zaworu głównego, znajdującego się przy głównej rurze doprowadzającej wodę. Aby zamknąć zawór należy kręcić gałką w prawo aż do pozycji Z.

    W przypadku zaworów kulowych z dłuższą rączką czy też tzw. motylkowych należy ustawić rączkę w poprzek do linii zaworu. Jeśli do zakręcania potrzebne są narzędzia takie jak klucz nastawny, kombinerki prosimy trzymać narzędzie w pobliżu zaworu, aby nie trzeba go było szukać w przypadku awarii.

    Jeśli rura jest pęknięta lub dziurawa: natychmiast zakręcić wodę, podjąć próbę samodzielnej naprawy. Zadzwoń do nas jeśli woda nadal wycieka.

    Od czasu do czasu, w szczególności w przypadku mrozów należy sprawdzać licznik wody. Bywają przypadki kiedy nie widać wycieku wody, gdyż może ona płynąć pod posadzką a przeciek idzie wprost do ziemi - w takim przypadku przy wszystkich zakręconych kranach w domu widać, że licznik cały czas ''chodzi''. W takim przypadku dzwoń do nas. Aby uniknąć zamarznięć licznika dbaj o to, aby był on poprawnie izolowany termicznie otuliną a w fazie projektowej należy dbać o to, aby licznik nie znajdował się w pomieszczeniu nieogrzewanym.

    Jeśli cieknący kran nie daje się zakręcić odetnij wodę przy zlewie, lub jeśli trzeba, zakręć zawór główny.
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!
14 621 44 64
×