Zgłoś usterkę online

Oferta klient indywidualny

Kolektory słoneczne

Nasza oferta


Czy warto instalować kolektory słoneczne?

W czasach współczesnych, gdzie powraca się do proekologicznego stylu życia, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne zyskują coraz większe zainteresowanie. Rozwój nowych technologii powoduje, że instalacje wykorzystujące energię słońca do np.: podgrzewania ciepłej wody użytkowej są coraz tańsze.

Moda na proekologiczne domy nie tylko przyczynia się do poprawy stanu środowiska naturalnego, ale również pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy, co w dobie rosnących cen prądu czy gazu ma wymierne znaczenie.

W związku z coraz większym zainteresowaniem systemami kolektorów słonecznych chcielibyśmy przedstawić najważniejsze atuty i korzyści z tego płynące:
  • zmniejszenie kosztów ogrzewania tradycyjnymi źródłami energii średnio o 60%, a w okresie letnim nawet o 100%,
  • chronimy swoje środowisko - zapobiegamy emisji ogromnej ilości dwutlenku węgla do atmosfery,
  • autonomię w zakresie energii do ogrzewania,
  • wzrasta wartość naszej nieruchomości,
  • samoczynny zwrot inwestycji (po kilku latach użytkowania),
  • montaż systemów solarnych wspierany jest dodatkowo przez dopłaty lub preferencyjne kredyty dotowane przez Unię Europejską i polskie banki.

Zastosowanie instalacji solarnej

Najczęściej stosowanymi instalacjami solarnymi są instalacje do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, instalacje do ogrzewania basenów oraz instalacje wspomagające ogrzewanie budynków.

Instalacje złożone z większej liczby kolektorów słonecznych warto podłączyć do zasobnika służącego do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. W ten sposób za jednym razem można mieć ogrzaną wodę w basenie oraz ciepłą wodę użytkową. Coraz częstszym sposobem wykorzystania instalacji solarnej jest połączenie podgrzewania wody z wspomaganiem centralnego ogrzewania. Najbardziej wydajne jest wykorzystanie instalacji ogrzewania podłogowego.

×